MekaNC
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

''Gaza gelmiştim...''

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
ozhan
Moderatör

ozhan

Yaş : 32 Kayıt tarihi : 24/12/08 Mesaj Sayısı : 144 Nerden : OKYANUS

''Gaza gelmiştim...'' Vide
MesajKonu: ''Gaza gelmiştim...''   ''Gaza gelmiştim...'' EmptyCuma Ara. 26, 2008 4:58 pm

Sezon başında Trabzonspor’dan Energie Cottbus'a transfer olan Çağdaş Atan Lig TV'de yayınlanan Futbol Gündemi programının konuğu oldu.

28 yaşındaki oyuncu birbirinden ilginç açıklamalar yaptı. Çağdaş Atan'ın açıklamalarından Ajansspor'un derlediği kesitler şöyle :

"FRİKİKLERDE TOPUN YANINA BİLE YAKLAŞMIYORDUM"
Almanya'da özellikle frikikleriyle gündeme geldiğini söyleyen Çağdaş Atan, Beşiktaş'ta oynadığı dönemlerde duran topların yanına bile yaklaşamadığını söyledi. Takımda çok büyük saygı duyduğu Sergen Yalçın ve Tümer Metin gibi 2 tane büyük sol ayak olduğunu belirten Çağdaş böyle 2 oyuncunun arkasında kaldığı için frikiklerdeki yeteneğinin uzun süre ortaya çıkmadığını belirtti.

"BEŞİKTAŞ TARAFTARI ÇOK BÜYÜK"
Beşiktaş taraftarının çok büyük bir taraftar olduğunu söyleyen Çağdaş "Önde olduğunuzda taraftarın sesini pek duymazsınız ama Beşiktaş taraftarı önde olduğumuzda da bu coşkusunu bize hissettiriyordu. Çok az takımda böyle taraftar vardır. Onlarla beraber maçı oynamak inanılmaz keyifliydi. Ama belki de çok sevdikleri için zaman zaman takıma zarar veriyorlardı. Son 12-13 yıla bakarsanız sadece 1 şampiyonluk alınmış, sabırları biraz az. Youla, Adem Dursun ve Erman Güraçar gibi oyuncular da taraftar baskısından dolayı istediği performansı gösteremedi ve takımdan ayrılmak zorunda kaldı." şeklinde konuştu. www.ajansspor.com

"BEŞİKTAŞ TARAFTARINDAN ÖZÜR DİLERİM"
Beşiktaş’ta forma giydiği dönemde Malatyaspor maçının ardından yaptığı "Benim için Beşiktaş bitmiştir" açıklamalarını düşünerek ve sonrasında ceza alacağını bilerek yaptığını söyleyen Çağdaş şu anda daha olgun düşündüğünü ve bu davranışını hatalı bulduğunu söyledi. O dönemde Belçika'nın Anderlecht takımından aldığı teklif yüzünden gaza geldiğini belirten Çağdaş Atan, açıklamalarından pişman olduğunu söyledi. Beşiktaş taraftarından özür dilediğini ancak onlarla yıldızının barışacağını sanmadığını söyleyen Çağdaş Türkiye’nin 4 büyük takımının 2’sinde oynadığını belirtti. Trabzonspor’u çok sevdiğini ve ayrılma kararını çok zor aldığını söyleyen 28 yaşındaki oyuncu "Ayrılırken çok fazla düşündüm" dedi ve bordo mavili takımla geçirdiği dönemde çok mutlu olduğunu belirtti.

COTTBUS'A TRANSFERİ
Trabzonspor’da oynadığı dönemin son 4-5 ayında Avrupa’ya transfer olmayı kafasına koyduğunu belirten Çağdaş Atan, hangi takıma transfer olacağı belli olmadığı için en popüler dil olan İngilizce’yi öğrenmek için haftada 3 gün İngilizce kursuna gittiğini söyledi. Cottbus ile ilişkileri oldukça iyi olan menajerinin takıma Çağdaş’ı önerdiğini ve Fenerbahçe ile oynanan maçta kendisini izlemeye geldiklerini söyledi. Cottbus ekibinin kendisini beğendiğini söyleyen Çağdaş Trabonspor’dan çok zor ayrılabildiğini söyledi. www.ajansspor.com

MİLLİ TAKIM KONUSU
Milli formayı giymenin kendisi için ulaşılabilecek en yüksek seviye olduğunu söyleyen Çağdaş Ay Yıldızlı forma için en doğru seçimi Fatih Terim'in yapacağını ve onun kararlarına saygı duyulması gerektiğini söyledi. Kendisini olabildiğince göstermeyee çalışan Çağdaş "Benim takımım sonuncuyken Kicker bir transfer araştırması yaptı ve Lehmann ile birlikte en iyi transferler arasında gösterildi. Lejyonerler arasında en fazla oynayan oyuncu sanırım benim. 17 maçın 14’ünde ben oynadım. Belki insanlar beni burada bir 'kazma”'olarak hatırlıyorlar ama kulübünde ben birçok kez kornerleri dahi kullanıyordum. Belki de poüler bir oyuncu ya da forvet oyuncusu olmadığım için." ifadelerini kullandı.

ALMANYA'DA FUTBOLA OLAN İLGİ
"Beşiktaş'ta iken bir Ankaragücü maçı vardı çok iyi hatırlıyorum. Tigana tribündeydi başımızda Mehmet Ekşi vardı. Çok da iyi oynuyordum, gol de atmıştım. Bir çocuğun saçımdan dolayı bana küfür etti. Almanya’da kesinlikle böyle bir şey olmuyor. Maçını kaybet, şehre git taraftarınla yemeğini ye. Almanya’da olabilecek en uç nokta "bir dahaki sefere daha iyisini yaparsın" deyip yerine oturması olur. O da muhtemelen alkollüdür.

Biz Gladbach ile düşme maçı oynuyoruz 46.000 kişilik düşünebiliyor musunuz? Köln ile oynadık 2 sıradan takım ve 50.000 kişi geliyor. En kötü stat buradaki Fenerbahçe Stadı gibiydi. www.ajansspor.com

DAHA İYİ BİR TAKIMA TRANSFERİNİ İSTİYOR
Benim sözleşmem transfer yapabilmemden yana. Menajerimle de iletişimim sürüyor. Daha üst sıraları zorlayan ve UEFA Kupası mücadelesi veren takımlara transfer olmak istiyorum. Orada sol bek olarak başladım ve Beşiktaş'ta yapamadıklarımı yaptım. Biraz kendimi geliştirdim. Orada bir isim yaptım. Artık beni herkes tanıyor. Frikiklerimden olsun özellikle. Bir de daha sonra stopere geçince kendimi buldum.

SERVET’İN ÇIKIŞI SÜRPRİZ DEĞİL
Servetle Denizlispor’da 4 kez maça çıktığını söyleyen Çağdaş Atan “Daha sonra o Fenerbahçe’ye ben de Beşiktaş’a transfer oldum. Ama Servet çok kaliteli bir oyuncu. Belki herkes onun bu çıkışını sürpriz bulabilir ama ben onun bu çıkışını şaşırtıcı bulmuyorum. Ondan böyle bir performans bekliyordum. www.ajansspor.com

"ALMANYA’YA DAHA ÖNCE GİTSEYDİM..."
"Almanya'ya daha önce gitseydim, şu anda Stuttgart, Hamburg gibi üst sıraları zorlayan bir takımda oynuyor olurdum" diyen Çağdaş yaklaşık 4-5 sene daha futbol hayatını Almanya'da geçirmek istediğini ve bu süre içinde Türkiye'ye dönmek gibi bir düşüncesinin olmadığını belirtti.

ŞAMPİYONLUK ADAYI TRABZONSPOR
Türkiyie Ligi'ni de yakından takip ettiğini ifade eden Çağdaş Atan, "Herkes için 3 büyük vardır ama bence 4 büyük var ve Trabzonspor bu sene gerek kurduğu kadro gerek taraftarıyla yakaladığı hava ve gerekse de aldığı sonuçlarla iddiasını gösterdi. Bence bu sene mutlu sona ulaşabilirler ama her zamanki favorilerin dışında Ankaraspor, Sivasspor ve Kayserispor'un da katılımıyla çok çekişmeli bir şampiyonluk mücadelesi yaşanabilir" ifadelerini kullandı. www.ajansspor.com

"LUCA TONI DÜNYANIN EN İYİSİ"
"Hayatımda hiçbir sanrafordan korkacağımı sanmazdım ama Luca Toni bana göre şu an dünyanın en iyi santrforu. Zaten Bayern Münih’te oynuyor. Geçen sene 24 golle gol kralı oldu. Bu sene sonradan gelmesine rağmen 7 gol attı, daha da atacaktır 12-13 tane atacaktır. Zaten 1.96 boyu var ve itip kakmadan onla başa çıkmanız mümkün değil. Bizle oynadığımız maçta da bir gol attı. Kornerde onu ben almıştım ve malesef kaçırdım. Son 6-7 yıl içinde kornerlerde benim adamım ilk kez gol attı." www.ajansspor.com

"ALMAN STOPERLERİ BEĞENMİYORUM"
Alman stoperleri beğenmiyorum. Çok fazla ağırlar, Metzelder de Real Madrid'de oynuyor ama genelde forma şansı bulamıyor, son dönemde sakatlıklar sayesinde şans buldu. Alman stoperler çok fazla mücadeleye girmiyorlar. Onlar sistemli oynuyorlar, alanlarını kapatmaya çalışıyorlar. Onlara göre bir santrfor topu almış dönmüş vurmuş eğer alanlarını kapatmışlarsa çok problem değil, ama bizde çok önemli.

Almanya’da futbol çok rahat. Herkesin taraftarı var, sponsoru var, maddi sıkıntı yok. Herkes futboldan keyif alıyor.
Mr.Ata
Moderatör

Mr.Ata

Yaş : 32 Kayıt tarihi : 25/12/08 Mesaj Sayısı : 183 Nerden : Avcılar/Bandırma

''Gaza gelmiştim...'' Vide
MesajKonu: Geri: ''Gaza gelmiştim...''   ''Gaza gelmiştim...'' EmptyCuma Ara. 26, 2008 5:00 pm

okumadım ama ohh..

Thx..

''Gaza gelmiştim...''

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası